İade, İptal, Değişim ve Kargo Süreci

Ürünüm kırık çıktı, ne yapmalıyım?
Sipariş ettiğiniz ürünün kırık çıkması halinde kargo görevlisi yanınızda ise tutanak tutturmanızı, yanınızdan ayrıldı ise şubeyi geri arayarak tutanak tutturmak için geri çağırmanızı rica ederiz. Bu sırada Müşteri Hizmetleri Whatsapp hattından (0850 532 65 40) müşteri temsilcilerimize ürününüzün kırık çıktığı ile ilgili bilgilendirme yapmanızı rica ederiz.Eğer yeni bir ürün talebinde bulunmak istemiyorsanız ürünün tarafımıza ulaşması ile birlikte ürün tutarı alışveriş sırasında kullandığınız kredi kartına eksiksiz olarak iade edilecektir.Kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.
Ürünler paketlenmeden önce tarafımızca kontrol edilmektedir. Bu sebeple ürünün kutudan hasarlı çıkması halinde tutanak tutulması gereklidir. Tutanak tutturulmaması durumunda ürünün iadesini kabul edemeyeceğimizi bilmenizi isteriz.
Ürünü değiştirmek istiyorum?
Sitemizde gerçekleştirilen satışlar stoklarla sınırlı olduğu için ürün değişimi ne yazık ki yapamamaktayız. Almış olduğunuz ürün görsel ile bire bir olduğundan, üründen memnun kalmamanız halinde değişim yapamayacağımızı, Değişim talebinde bulunduğunuz ürünün sitemiz üzerinden satışı devam ediyor ise elinizdeki ürünü iade edebilir ve yeni ürün sipariş edebilirsiniz.Değişim talepleriniz iade talebi olarak değerlendirilecektir ve masraflar alıcıya aittir. Kullanılan, denenen ürünler insan sağlığının korunması açısından iadesi mümkün değildir.


7 günü aşan iade talebi
İade etmek istediğiniz ürünün, tarafınıza teslim edilme tarihi üzerinden 7 günden fazla süre geçmiş ise, bu ürünün iadesi mümkün değildir. Bu sebeple memnun olmadığınız ürünlerle ilgili ürünün size ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde iade talebinde bulunmanızı rica ederiz. 7 gün içerisinde yapılan iadeler de ürünün fatura ve aksesuarları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik teslim edilen ürünler iade alınmayacaktır.


Siparişimi iptal etmek istiyorum?
Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda Müşteri Hizmetleri Whatsap Hattımızadan (0850 532 65 40) müşteri temsilcilerimize bilgilendirme yapmanız yeterlidir. Müşteri temsilcilerimiz siparişinizi iptal ederek alışveriş tutarınızı kredi kartınıza eksiksiz olarak iade edecektir.
Siparişinizin kargoya teslim edilmesinin ardından talep edeceğiniz sipariş iptal işleminiz ile 7/24 Whatsap Hattımızadan (0850 532 65 40) müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz. Kargoya teslim edilen siparişler ile ilgili iptal talebinde bulunulması halinde, siparişiniz kargo firmasından geri çağırılır. Kargonun elimize geri gelmesi ile sipariş tutarınız kargo ücreti düşülerek alışverişte kullanmış olduğunuz kredi kartınıza geri ödenir.


İade edilen ücret hesabıma ne zaman yansımış olur?
İptal veya iade ettiğiniz siparişleriniz ile ilgili ücret iadesi ürünün elimize ulaşması ile birlikte 24 saat içerisinde alışverişte kullanmış olduğunuz kredi kartına yapılır.İade işleminin yapılmasının ardından kredi kartı ekstrenizde iade tutarın görüntülenmesi bankaya bağlı olarak 3 ila 7 günü bulabilir.
Alışverişin taksitli olması ve alışveriş tarihiniz ile iade talebinizin tarihi arasında banka tarafından hesap kesiminizin yapılmış olması durumunda, banka tarafından iade tutar her ay taksit tutarında kredi kartınıza yansımaktadır. Bu durum tamamen banka tarafından kaynaklanmaktadır. Ve tarafımızca bu prosedür üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır.


Teslimat ve Fatura adreslerimi değiştirebilir miyim?
Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.
Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayınız. Adres hatasaı sebebi ile teslim edilemeyen ürünlerin masrafları alıcıya aittir.


Siparişim Darbeli Kırık geldi ne yapmalıyım?
apptaki.com’' un satışını yapmakta olduğu ürünler, bizzat titizlik ile hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir.Hiçbir hasarlı ürünün apptaki.com tarafından gönderimi sağlanmamaktadır.
Fakat niteliği itibariyle bazı hassas ürünler,  direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilir. Bu tip durumda yapmanız gereken siparişinizin kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda ’’Hasar Tespit Tutanağı’’ hazırlatmanız gerekmektedir.
Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmenizi istediğimiz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır.
Örneğin ’’Kolide hasar bulunmamaktadır.Ürün hasarlıdır’’ gibi bir tutanak ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.
Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.


Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?
Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.Resmi fatura ile yollanır, siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.
Faturanız , siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size verilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.
Tüm taleplerinize rağmen teslim edilmeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması veya e-mail bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.


Teslimatlar Sadece Adrese mi yapılıyor?
Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. PTT Kargo şubesinden teslimat mümkündür. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. Kimseye ulaşılamaması halinde ise en yakın PTT kargo şubesinden kargonuzu almanız gerekmektedir.


Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?
Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları,( Size ürününüzü getiren kargo şirketi ) Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.


Ürünüm ne zaman? Kargoya verilir.
Siparişinizi onaylamanız durumunda stok durumuna göre 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.Bulunduğunuz ile göre 1-5 gün arasında teslim edilmektedir.


Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?
Öncelikle sistemde kayıtlı mail adresinize siparişinizin kargoya verilmesi ve kargo takip numarasını içeren bir mail gelecektir. Yada sitemizde hesabım bölümünden siparişlerime girerek detaylıca ineleme yapabilirsiniz.
Yükleniyor...